Postrehy z rodičovského kurzu

uverejnené 15. 12. 2014, 5:39 používateľom Jozef Možiešik   [ aktualizované 15. 12. 2014, 5:45 ]

V sobotu 13.12.2014 sme ukončili prvý cyklus Rodičovského kurzu. Rodičia sa s nami podelili o svoje dojmy.

Kurz sa nám po všetkých stránkach veľmi páčil. Najviac sme vďační za to, že sme ho mohli absolvovať spolu s naším malým synčekom :-) (A+E+M)

Ja som sa už s myšlienkami od Leeovcov stretla, pretože som čítala ich knihu a bola som ňou nadšená. Aj manžela som ponúkala, aby si ju prečítal, ale akosi si nenašiel čas. No a potom som sa dozvedela, že budú rodičovské stretnutia, tak sme si povedali, že je to ešte lepšie, ako čítanie knihy, a prihlásili sme sa. A nebanujeme. Dozvedela som sa, že veľa vecí, ktoré robíme akosi intuitívne, je správnych a aj prečo, mnohé veci sme zaviedli do nášho rodinného života. A oslovila nás, hlavne naše deti, aj Kniha smiechu - už sme s ňou začali. Deti si dokonca spomínajú aj na to, čo bolo smiešne v minulosti a musím to zapisovať. (Majka)

Zaujala ma dôležitosť večerných rituálov, kvôli nim sa zriekam aj telky a sedenia za počítačom, snažím sa venovať rodine, aj keď som unavený z práce. Zistil som, že hranie spoločenských hier a robenie spoločných vecí, napríklad majstrovanie a elektrikárčenie s Tomášom, má svoj význam a teraz to mám aj odborne potvrdené. Nehovorím, že som sa nevenoval rodine aj predtým, ale teraz je to akési intenzívnejšie. Zaujala ma najmä myšlienka pomáhať deťom správne sa rozhodovať. (Pali)

Veľa vecí z kurzu bolo pre mňa známych a "basic", ale často je potrebné zopakovať si ich :-). Ďakujeme za túto možnosť. (Eva a Klárka

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa na tomto kurze, za spoznanie nových ľudí, s ktorými sme mohli zdieľať svoje myšlienky, skúsenosti, názory. Ďakujeme za príjemnú atmosféru, vnútri, za oddychový čas pre nás rodičov, za to, že bolo o nás tak pekne postarané.  Hlavne ďakujeme za animátorskú službu,keďže v Žiline nemáme rodinu ani známych, bez tejto služby by sme sa nemohli zúčastniť na tomto kurze. (Jaro a Miriam)

Kurz bol pre nás obohacujúci a prínosný, a hoci sme veľa vecí predtým poznali, získali sme viacero podnetov na formovanie a smer výchovy našich detí, námety na riešenie vzťahu k nim a praktické možnosti riešenia ich motivácie, súdržnosti, vzájomnej pomoci (napr. zbieranie cestovín, „karty“...). Ďakujeme za príjemné spoločenstvo, pohostenie, starostlivosť o nás a naše deti. (Zuzana a Robo)

Rodičovstvo je vyššia výzva než honba za vlastným šťastím. Vyžaduje veľké obety, ale prináša aj vyššie odmeny: hĺbku lásky, akú cítia rodičia k deťom, a privilégium poznania, že pomáhajú pri formovaní života.

Nicky a Sila Lee


Fotografie z kurzu


Comments